Hallo! Wie geht es dir? – Cześć, jak się masz?

Mama zawsze powtarzała : „Języki to przyszłość”. Trudno się nie zgodzić. Ich znajomość poszerza horyzonty. Stajemy się bardziej „światowi”. Wyjazd za granicę nie kojarzy się już z panicznym strachem, a gdy pracodawca na rozmowie kwalifikacyjnej zapyta: “How is your English?” albo „Seit wann lernen Sie Deutsch?”, pierwsza myśl w głowie to nie: „O matko! I co teraz?”, tylko „Perfect! I can speak fluently in both of these two”.

Język angielski dla większości nie stanowi problemu. Każdy Polak potrafi jakoś się dogadać. Dzieci angielski słyszą dosłownie wszędzie: w kreskówkach, grach komputerowych, muzyce. Ciężko w XXI wieku nie załapać chociaż kilku obcych słów. Problem zaczyna się, gdy przychodzi nauka drugiego języka. Najczęściej słyszymy: „Po co mi to? Wystarczy angielski”. Żyjemy w czasach, w których znajomość angielskiego jest podstawą. Na nikim nie robi wrażenia, że ktoś miał 100 % na maturze i niepotrzebne mu są napisy na amerykańskich filmach. Jeżeli chcemy wybić, trzeba się wyróżniać, pokazać coś więcej, udowodnić, że nie jest się przeciętnym Kowalskim. Tylko jak zacząć? Jak sprawić, aby nauka była jednocześnie efektywna i przyjemna? Czy musi się wiązać z dużymi kosztami?

Otóż nie! Na pomoc przychodzi https://fiszkoteka.pl/kursy-jezykowe/nauka-jezyka-niemieckiego. To portal, który gwarantuje szybkie, skuteczne poznawanie języków. Pozwala też na samodzielne układanie i zarządzanie kursem. Kto z nas nie uczył się do testu na fiszkach? Ja korzystałam z nich tysiąc razy. Jedyny problem polegał na tym, że zrobienie ich pochłaniało sporo czasu. Kiedy  miałam już wszystko przygotowane, brakowało mi energii na samą naukę. Dobrze, że powstają takie miejsca w Internecie, gdzie „czarna robota” odwalana jest za nas. Musimy się tylko zastanowić, na czym najbardziej chcemy się skupić – gramatyka, słownictwo, czy mowa potoczna? Każdy znajdzie coś dla siebie: maturzysta, kandydat do certyfikatu. Ba! Nawet student medycyny może skorzystać z kursu „Niemiecki Medyczny”. Dużą zaletą Fiszoteki jest możliwość bezpłatnego wypróbowania większości fiszek z danego kursu. Gdy nie spełni on naszych oczekiwań, nic nie tracimy.

Znajomość języków to ogromny przywilej. Systematyczna nauka połączona z dobrą zabawą do klucz do sukcesu. Dlatego nie należy się długo zastanawiać, wystarczy zrobić pierwszy krok i trzymać się postanowienia. A po pewnym czasie, nawet się nie zorientujemy, a Niemiec, Anglik czy Szwed nie będzie stanowił bariery w nawiązaniu znajomości i poszerzaniu horyzontów.

Ocena: 5/5 (liczba głosów:1)