Voc App – i niemiecki przestaje być straszny

Voc App - i niemiecki przestaje być straszny

Język niemiecki nie jest lubiany przez Polaków. Twarda wymowa i nienaturalnie długie słowa sprawiają, że wielu ludzi uważa naukę tego języka w szkole za nieprzyjemną konieczność. Tymczasem pracodawcy na rynku pracy coraz częściej poszukują pracowników, którzy potrafią komunikować się po niemiecku. Z tego powodu rośnie zainteresowanie nauką tego języka. Jak szybko i bez stresu nauczyć się niemieckiego? To proste – dzięki aplikacji Voc App!

Prosta i skuteczna metoda

Voc App to aplikacja na smartphony, która pozwala szybko i łatwo nauczyć się języka niemieckiego. Wykorzystuje metodę fiszek, uważaną za jedną z najbardziej skutecznych w nauce języków obcych. Fiszki to tematyczne karteczki, najczęściej dwustronne – na jednej stronie znajduje się pytanie, a na drugiej odpowiedź. W innym wariancie, na jednej stronie jest obrazek, na innej jego nazwa. Fiszki w wersji na smartphony zawierają nie tylko słówka i obrazki. Pojawiają się na nich również charakterystyczne zwroty z użyciem danego słowa oraz przykłady zdań. Co więcej, fiszki Voc App pozwalają na naukę słuchania i mowy. Słówka i zdania czyta lektor, można je wielokrotnie za nim powtarzać. W ten sposób aparat mowy przyzwyczaja się do innych niż w rodzimym języku akcentów, a słuch wyłapuje więcej fonetycznych niuansów, dzięki czemu można więcej zrozumieć.

Dlaczego Voc App?

Pierwszą zaletą jest fakt, że aplikacja jest całkowicie darmowa. Można więc z niej korzystać bez przeszkód. Nie to jest jednak najważniejsze. Sekret skuteczności Voc App tkwi w budowie fiszek. Metoda sama w sobie jest bardzo dobra, a w aplikacji została jeszcze wzbogacona o możliwość tworzenia własnych fiszek, dzięki czemu użytkownik może w dowolny sposób modyfikować sposób nauki i dodawać elementy, które są dla niego ważne. Fiszki te można również udostępnić innym użytkownikom i w ten sposób wzbogacać bazę całej aplikacji.

Voc App umożliwia również korzystanie z bardziej formalnej metody nauki. Można brać udział w kursach przygotowanych przez specjalistów języka niemieckiego lub lekcjach stworzonych przez native speakerów. Aplikacja posiada również widget, który ustawia się jako ekran startowy na smartphonie. Żeby odblokować telefon trzeba przeczytać wyświetlające się niemieckie słówko i odgadnąć jego znaczenie.

Jak widać, nauka niemieckiego z Voc App może być bardzo przyjemna. Z profesjonalnie przygotowanymi fiszkami niemieckie słownictwo i gramatyka szybko okażą się łatwe do opanowania, a możliwość słuchania i ćwiczenia wymowy przygotowuje do używania języka w praktyce.

Ocena: 5/5 (liczba głosów:1)